Služby, které nabízíme

Léčebná rehabilitace Neuron, s.r.o. poskytuje zdravotní služby v odbornosti fyzioterapie, které jsou hrazené z veřejného zdravotního pojištění. Fyzioterapeuté jsou ve své specializaci plně erudováni. Na klinice klademe maximální důraz na profesionalitu svých terapeutů. Všichni terapeuté splňují požadavky Ministerstva zdravotnictví ČR pro výkon povolání fyzioterapeuta bez odborného dohledu.

Mimo tyto služby nabízíme rekondiční a regenerační služby, masáže, manuální lymfodrenáže, kinesiotejping a další. Tyto služby jsou hrazeny klientem dle platného ceníku. Regenerační procedury slouží jako primární prevence vzniku poškození pohybového systému člověka, které nejčastěji vzniká v důsledku chronického přetěžování (pracovní pozice), stereotypního pohybového chování (sportovní přetížení), nedostatku pohybu. Regenerační a rekondiční procedury, mají za cíl předcházet vzniku bolesti pohybového aparátu a jeho poškození.

Často kladené dotazy

 1. S čím vším mi pomůžete?

  Zabýváme se léčbou těchto poruch:
  • Funkční poruchy pohybového aparátu
  • Poúrazové stavy
  • Pooperační stavy
  • Terapie dětí pomocí Vojtovy metody (Vojtovy reflexní lokomoce)
  • Vadné držení těla dětí i adolescentů
  • Léčba závratí a poruchy rovnováhy
  • Funkční sterilita (metodou Ludmily Mojžíšové)
  • Respirační obtíže
 2. Co mohu očekávat od první návštěvy u Vás?

  Během první návštěvy se fyzioterapeut seznámí s Vaším zdravotním problémem. Zpravidla je první návštěva zahájena rozhovorem, během kterého získáme vhled do Vaší zdravotní situace. Rozhovor je doplněn vstupním vyšetřením pohybového systému. Vlastní terapie následuje zpravidla až následující návštěvu.
 3. Jak dlouho jedna rehabilitace trvá?

  Délka rehabilitace se odvíjí od počtu procedur, které Vám předepíše lékař a které absolvujete. Cvičební jednotka trvá zpravidla 30 až 45 minut.
 4. Co si mám vzít na první návštěvu s sebou?

  Určitě budete potřebovat žádanku pro rehabilitaci (poukaz FT 06), Vaši zdravotní dokumentaci, dále ručník a sportovní oblečení na cvičení.
 5. Jak se k Vám mohu objednat?

  V tuto chvíli probíhá objednání telefonicky nebo osobně v místě naší praxe. Spolupracujeme se zdravotními pojišťovnami 213, 205, 111, 201, 207, 211. Pokud jste pojištěni u jedné z uvedených pojišťoven, výkony léčebné rehabilitace, které Vám předepíše lékař, jsou tak hrazeny z veřejného zdravotního pojištění. Pro úhradu rehabilitace z veřejného zdravotního pojištění je nutné správné vyplnění formuláře FT 06.
 6. Co vše potřebuji k objednání se na rehabilitaci?

  Platný poukaz na vyšetření/ošetření FT 06, průkazku zdravotní pojišťovny a lékařské zprávy týkající se Vašeho momentálního zdravotního stavu.
 7. Kdo mi může vypsat poukaz FT 06?

  Poukaz na vyšetření/ošetření FT 06 Vám může vypsat praktický lékař nebo odborný lékař (např. ortoped, neurolog, gynekolog, dětský lékař nebo lékař jiné specializace).
 8. Mohu se k Vám objednat, i když nemám doporučení od lékaře?

  Ano. V případě, kdy ale máte déletrvající potíže (bolesti, závratě, potíže s dýcháním atp.) důrazně doporučujeme navštívit svého praktického lékaře, který Vás vyšetří, případně navrhne návštěvu u specialisty (neurolog, ortoped, rehabilitační lékař atd.) Tento postup je možná zdlouhavější, nicméně chrání Vaše zdraví a nám pomáhá v terapii. Pokud máte zájem o preventivní cvičení, navržení ergonomie pracovního prostředí, regenerační služby, můžete se objednat bez doporučení lékaře.
 9. Jaké jsou u Vás objednací lhůty?

  Čekací doba závisí na momentální vytíženosti kliniky a počtu pacientů. Zásadní je samotná diagnóza, se kterou k nám přicházíte. Snažíme se vyjít vstříc všem, i když to ne vždy je možné. Proto obecně upřednostňujeme pacienty po úrazech a pacienty s akutní potřebou zahájit rehabilitaci co nejdříve.
 10. Jakou metodou se mnou budete pracovat?

  Terapeutickou metodu určuje fyzioterapeut, který s Vámi pracuje.
 11. Mohu si určité procedury dokoupit?

  Ano. Můžete si dokoupit procedury po dohodě s Vaším fyzioterapeutem, které Vám nemohou ublížit a jsou pro Vás vhodné. Tyto procedury jsou hrazeny podle platného ceníku.
 12. Mohu rehabilitaci přerušit?

  Ano. Rehabilitaci je možné přerušit z důvodu nemoci či vážných rodinných důvodů. V případě neomluvené absence bude Vaše léčba ukončena.
 13. Je možné se k vám objednat na masáž?

  Ano, v rámci regeneračních služeb poskytujeme také masáže. Objednávky provedete na telefonním čísle v záložce kontakty.