O nás

Náš příběh se začal psát již v roce 1997, kdy jsme ve Studénce otevřeli první rehabilitaci. Vývoj naší společnosti odrážel dobové poznatky v oboru fyzioterapie tak i rehabilitačního lékařství.

V roce 2018 započal proces transformace praxe. V současné době představuje náš tým vyváženou kombinaci zkušených terapeutů i mladých ambiciózních fyzioterapeutů. Léčebná rehabilitace Neuron s.r.o. tak nadále poskytuje služby fyzioterapie a fyzikální medicíny a pečujeme o pacienty z oblasti Studénky a přilehlého okolí.

V čem jsme jiní

Děláme věci pořádně,
i když se nikdo nedívá.

Pracujeme s lidmi tak, jak bychom si přáli, aby fyzioterapeuté pracovali s námi.

Když něco nevíme, nebojíme se to přiznat. Rádi Vás doporučíme na místo, kde Vám pomohou a poradí

Čím se zabýváme?

Fyzioterapie je obor nesmírně široký, prostupující napříč celou medicínou. Není tak v lidských silách jedince obsáhnout všechny odvětví. Náš tým terapeutů se specializuje na následující oblasti:

  • Funkční poruchy pohybového aparátu
  • Pooperační stavy
  • Vadné držení těla dětí i adolescentů
  • Funkční sterilitou (metodou Ludmily Mojžíšové)
  • Poúrazové stavy
  • Terapií dětí pomocí Vojtovy metody (Vojtovy reflexní lokomoce)
  • Léčbou závratí a ztrátou rovnováhy
  • Terapií dětí pomocí konceptu BPP (koncept Jarmily Čápové)
  • Problematika plochých nohou

Co znamená léčebná rehabilitace

Léčebná rehabilitace je součástí medicínské péče, jejíž cílem je dosažení maximální úrovně funkční zdatnosti, tj. samostatnosti člověka.

Léčebná rehabilitace představuje komplex diferenciálně diagnostických, terapeutických a preventivních postupů. Významnou složkou léčebné rehabilitace je terapie prováděná fyzioterapeuty. Obor fyzioterapie prostupuje napříč medicínou jako celkem. Dominantním nástrojem fyzioterapie je kineziotrerapie – léčba pohybem, která v posledních letech prošla dynamickým vývojem, odrážejícím poznatky neurověd. Z čistě mechanicko – psychologického působení na pohybový systém člověka, tak do terapie pronikly principy neurofyziologie, které budou v následujících letech moderní fyzioterapii ovlivňovat a dále ji formovat. Stejně důležitým nástrojem fyzioterapeutů je manuální medicína, byť je v dnešní době upozaděna nástupem digitální techniky, představuje nenahraditelný diagnosticko – terapeutický nástroj.

Kontaktujte nás:
727 989 694
info@lrneuron.cz